limit zakaldek w menu wordpressa

Limit zakładek w menu WordPressa – Suhosin error

Jakiś czas temu pracując nad dość dużą stroną internetową, dla jednego z regionalnych uniwersytetów, natrafiłem na dość ciekawy i rzadki problem związany z WordPressem. Mianowicie po dodaniu 100+ zakładek do nawigacji, w pewnym momencie WordPress powiedział dość i całkowicie zaprzestał wyświetlania kolejnych linków w nawigacji. Wyglądało to tak, jak by aplikacja miała limit, na ilość wyświetlanych linków w menu.


Dość dziwna sprawa, oczywiście pierwsze co przyszło mi do głowy, to że namieszałem robiąc responsive menu. Jednak, po przejrzeniu kodu okazało się, że to nie to. Ok, więc zacząłem pytać się kolegów z zespołu, czy czasami kiedyś nie mieli podobnego problemu. Jednak i tu bez skutku.

Strona prawie ukończona, a tu taki psikus. Ok, więc zainstalujmy świeżego WordPressa na localhoscie i naładujmy go linkami do oporu. Świeża instalacja przyjęła dokładnie 122 linki do nawigacji i… i wszystko działało bez zarzutu.


To uświadomiło mi, że może być to problem po stronie serwera (do głowy przeszedł mi problem z limitem pamięci, jaki dość często dotyka Worpdressa po instalacji nowej wtyczki) a nie WordPressa. Po krótki googlowaniu okazało się, że nie tylko ja napotkałem ten problem.

Na forum WordPressa znalazłem osoby, z podobnym problemem, które raportowały, że Wp przestał wyświetlać zakładki w menu, już nawet po 15 dodanych linkach! U mnie, na szczęście nastąpiło to dopiero po 100+. Problemem jest łatka Php – Suhosin.

Jak naprawić błąd Suhosin?

Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest dość proste. A mianowicie wystarczy zmienić wartości suhosin.post.max_vars i suhosin.request.max_vars w pliku PHP.ini na:

Po niżej znajdziecie tematy z forum WordPressa, reportujące ten sam błąd.
Suhosin Worpdres error 1
Suhosin Worpdres error 2

Więcej informacji na temat Suhosin znajdziecie tu.

2 myśli nt. „Limit zakładek w menu WordPressa – Suhosin error”

  1. Witam, mam dokładnie taki sam problem jak Ty, czy mógłbyś się ze mną skontaktować mailowo ? Bardzo pilnie potrzebuje pomocy. Zrobiłem tak jak napisałeś wyżej i dalej nie działa

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: