Łączenie arkuszy stylów Css z plikiem Html

Łączenie arkuszy stylów Css z plikiem Html

Dobrą praktyką jest korzystanie z osobnego pliku Css zamiast umieszczania kodu Html w raz z kodem Css jednym pliku. Ów zabieg ułatwia nam pracę a także ma inne korzyści typu, szybsze wczytywanie strony. Korzystanie z „inline” Css nie jest również mile widziane przez Google. A więc dbając o dobrą pozycję w wyszukiwarkach internetowych, warto korzystać z zoptymalizowanego i oddzielnego kaskadowego arkusza stylów (Css).


CSS został stworzony w celu odseparowania struktury dokumentu od formy jego prezentacji. Separacja ta zwiększa zakres dostępności witryny, zmniejsza zawiłość dokumentu, ułatwia wprowadzanie zmian w strukturze dokumentu. CSS ułatwia także zmiany w renderowaniu strony w zależności od obsługiwanego medium (ekran, palmtop, dokument w druku, czytnik ekranowy). Stosowanie zewnętrznych arkuszy CSS daje możliwość zmiany wyglądu wielu stron naraz bez ingerowania w sam kod (X)HTML, ponieważ arkusze mogą być wspólne dla wielu dokumentów.
Wiki

Plusy korzystania z zewnętrznych arkuszy CSS

  • Separacja Html od Css
  • Ułatwione wprowadzanie zmian w strukturze dokumentu
  • Szybszy czas wczytywania witryny
  • Wpływa na lepsze indeksowanie w wyszukiwarkach internetowych

Łączenie arkuszy stylów Css z plikiem Html

Łaczenie Html z Css

Aby połączyć plik Html z plikiem Css należy dodać poniższy kod do pliku Html i zamienić nazwę foldera (css) wraz z nazwą arkuszy stylów (style.css) na nazwy, z których korzystacie.

Przykładowy kod Css


Jedna myśl nt. „Łączenie arkuszy stylów Css z plikiem Html”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: