kurs html css strony internetowe

Kurs Html i Css

Witam serdecznie. Przygotowałem dla was serię kursów omawiających temat – „Jak zrobić stronę www. Czyli psd do html.” Dzięki temu kursowi będziecie wstanie stworzyć swoją własną stronę internetową!

Narzędzia użyte w kursie

Edytorem z jakiego korzystam w tym kursie jest Adobe Dreamweaver, jednak nie jest to narzędzie obowiązkowe. Wy możecie korzystać z darmowych narzędzi, takich jak Notepad++ czy Netbeans. Więcej na ten temat dowiecie się z wpisu Najlepszy program do tworzenia stron internetowych.


Kurs – jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz1.

W pierwszej części omówimy nasz plik psd (do ściągnięcia na dole) i zabierzemy się za html. Na początku utworzymy szkielet dla naszej strony, czyli divy, które będąc nam potrzebne do odtworzenia naszego layoutu. Następnym krokiem będzie utworzenie pliku Css i połączenie go z plikiem Html.
Link

jak zrobic strone www

Kurs – jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz2.

W drugiej części dowiemy się jak dodać zdjęcie za pomocą tagu img. Dodamy także atrybuty Css dla naszych tagów h1, h2, h3 i zmienimy wielkość poszczególnych nagłówków. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie atrybutu text-align:center, dzięki czemu wyśrodkujemy poszczególne elementy tekstowe na naszej stronie. Serdecznie zapraszam!
Link

kurs html jak zrobić stronę www

Jedna myśl nt. „Kurs Html i Css”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz:

Zbiór kursów i tutoriali Html,Css,Dreamweaver,Photoshop