kurs html css strony internetowe

Kurs Html i Css

Witam serdecznie. Przygotowałem dla was serię kursów omawiających temat – „Jak zrobić stronę www. Czyli psd do html.” Dzięki temu kursowi będziecie wstanie stworzyć swoją własną stronę internetową!

Narzędzia użyte w kursie

Edytorem z jakiego korzystam w tym kursie jest Adobe Dreamweaver, jednak nie jest to narzędzie obowiązkowe. Wy możecie korzystać z darmowych narzędzi, takich jak Notepad++ czy Netbeans. Więcej na ten temat dowiecie się z wpisu Najlepszy program do tworzenia stron internetowych.


Kurs – jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz1.

W pierwszej części omówimy nasz plik psd (do ściągnięcia na dole) i zabierzemy się za html. Na początku utworzymy szkielet dla naszej strony, czyli divy, które będąc nam potrzebne do odtworzenia naszego layoutu. Następnym krokiem będzie utworzenie pliku Css i połączenie go z plikiem Html.
Link

jak zrobic strone www

Kurs – jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz2.

W drugiej części dowiemy się jak dodać zdjęcie za pomocą tagu img. Dodamy także atrybuty Css dla naszych tagów h1, h2, h3 i zmienimy wielkość poszczególnych nagłówków. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie atrybutu text-align:center, dzięki czemu wyśrodkujemy poszczególne elementy tekstowe na naszej stronie. Serdecznie zapraszam!
Link

kurs html jak zrobić stronę www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz:

Zbiór kursów i tutoriali Html,Css,Dreamweaver,Photoshop