Kim jestem?

Pawel KaimMam na imię Paweł i jestem absolwentem kierunku Multimedia Programming and Design na Limerick Institute of Technology. Aktualnie pracuję jako Mobile Software Engineer w IBM.

Moja specjalność to tworzenie aplikacji mobilnych, a także projektowanie i tworzenie stron internetowych i wideo edycja.

… Lubię projektować nowoczesne, proste i funkcjonalne strony internetowe a także użyteczne i przejrzyste interfejsy użytkownika dla dowolnych urządzeń, w wolnych chwilach zaś – produkuję interesujące filmy, które publikuje w serwisie Youtube. W swej pracy stawiam na funkcjonalność i estetyczny minimalizm. Moje ulubione narzędzia to: Netbeans, Notepad ++, Photoshop, Illustrator, Adobe Animate, Flash, After Effects i Premiere Pro .

Znam doskonale Java, Jsp, ActionScript3, SQL, HTML5, CSS3, Js, jQuery, Xml i UML. Płynnie mówię po angielsku, słowacku i oczywiście po polsku.

Zapraszam do odwiedzenia mojego portofolio, kanału na YouTube i czytania mojego bloga. Niech moc będzie z wami!

 

Jedna myśl nt. „Kim jestem?”

 1. Szanowny Panie Pawle,
  piszę do Pana ponieważ jest Pan jednym z najlepszych i przede wszystkim pracujących zarobkowo web designerów na polskim Youtube.

  Piszę ponieważ od dłuższego czasu zajmuję się fotografią – jestem fotoreporterem i dziennikarzem, lecz od pewnego czasu wiem że chciałbym pracować na „własnym” na własny rachunek. Wiąże się z tym przebranżowienie. Chciałbym zostać web designerem ponieważ. Uważam że w związku z tym że między innymi pasjami lubię malować – w tym momencie przestawiam się na digital painting – nie bez trudności.

  Uważam że moje strony mogły by wyglądać ciekawie między innymi pod względem kolorystycznym. Technicznie właściwie już staram się robić mockupy w całości w photoshopie.

  Pozostają kwestię jaką drogą pójść żeby się profesjonalizować. Właśnie kończę trzeci kierunek studiów – humanistyczny. Z matematyką nigdy nie było mi po drodze. Pozostaje otwarta kwestia jak uczyć się projektowania stron. Pójść na kursy, szukać czegoś online – brak certyfikatów a dodam że wraz z moją narzeczoną mamy zamiar w przeciągu najbliższych 6 miesięcy przenieść się nad Men do Frankfurtu. Stąd też wiem że kursy internetowe z całym szacunkiem dla nich mogą być wstępem. Do pracy w tej branży. Czy warto zapisać się na jeden z kierunków w moim rodzinnym mieście – Wrocławiu i tutaj studiować – np grafikę komputerową – lub informatykę stosowaną. Może nie warto spędzić kolejnych lat. Kolejne pytanie, które chciałbym zadać to których języków uczyć się warto?
  Ćwiczę na codzień html5 i ccs3, niebawem chciałbym podszkolić się w xhtml5 i powoli wchodzić w javascript racjonalnie rzecz ujmując myślę że z tego zestawu można już utkać stronę internetową, która zadowoli nawet bardziej wymagających. Jeśli mógłbym Pana prosić o pomoc jako o WIELE bardziej zaawansowanego praktykującego zawodowca o pomoc w rozwianiu problemów był bym niezwykle wdzięczny.

  dziękuję i pozdrawiam Adam Kuźniarski

  ps. prosiłbym mimo że piszę do Pana w formie komentarza to o nieupublicznianie tego co tu napisałem, ponieważ mógłby na to natrafić mój obecny pracodawca, który raczej nie był by z tego powodu szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz:

Zbiór kursów i tutoriali Html,Css,Dreamweaver,Photoshop