jak zrobic strone www

Jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz.1

Witam, i na wstępie zaznaczam… że mam dobre nowiny! Przygotowałem dla was pierwszy tutorial z serii Jak zrobić stronę www. Czyli psd do html„. Długo się już nosiłem ze zrobieniem tego tutorialu i dzisiaj rano stwierdziłem, że to dziś 🙂 A więc Panie i Panowie, zapraszam do obejrzenia 1 części, mojego kursu wideo.

W tej serii (a przewiduję 3 części) pokażę wam jak od podstaw zrobić darmową stronę internetową. Co musicie wiedzieć o stronach internetowych zanim przystąpicie do mojego kursu? W sumie… wystarczy, że wiecie co to przeglądarka i jak z niej korzystać.


Do tego przyda się wam, program do tworzenia stron internetowych. Z darmowych polecam Notepad++, ale watro także zainstalować testową wersję Adobe Dreamweaver(na tym programie, pracuję w tym tutorialu). Jednak z jakiego programu będziecie korzystać, nie ma większego znaczenia. Jeżeli jesteście bardziej zainteresowani tematem programów do tworzenia stron internetowych, radzę zapoznać się z moim wcześniejszym wpisem.

Jako wstęp do tego kursu możemy uznać mój wcześniejszy tutorial „Przygotowanie layout psd do pocięcia w photoshopie”, gdzie krok po kroku pokazuję jak przygotować plik .psd i pociąć go na mniejsze kawałki przed kodowaniem do Html i Css.

Kurs – jak zrobić stronę internetową w Html cz.1

W pierwszej części omówimy nasz plik psd (do ściągnięcia na dole) i zabierzemy się za html. Na początku utworzymy szkielet dla naszej strony, czyli divy, które będąc nam potrzebne do odtworzenia naszego layoutu. Następnym krokiem będzie utworzenie pliku Css i połączenie go z plikiem Html.

Zapraszam do obejrzenia wideo tutorialu!

Kurs – jak zakodować plik psd do html i css cz.1
Plik – psd
Pliki – html / css

Nie wiesz jak przygotować plik psd, czyli pociąć go na mniejsze pliki i zapisać w formatach jpg, png lub gif? Obejrzyj tutorial ” Przygotowanie layout psd do pocięcia w photoshopie .”

Kurs – jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz.2

Część 2

Kurs cz1. plik index.html

Wszystko co do tej pory zapisaliśmy w pliku index.html.

Kurs cz1. plik style.css

Czyli wszystko co do tej pory zapisaliśmy do pliku style.css

13 myśli nt. „Jak zrobić stronę www. Czyli psd do html cz.1”

  1. Świetny tutorial, jednak przygotowanie profesjonalnego serwisu zajmuje dużo więcej czasu. Dlatego też jeśli jesteś grafikiem, a kodowanie nie jest Twoją mocną stroną, zaglądnij tutaj: http://codepsd.pl/ (psd do html, psd do wordpress). Oni więdzą jak to zrobić dobrze!

  2. Całkiem ciekawa pomoc. Ja jednak proponuje osobom które nie mają czasu na tworzenie strony od podstaw, stworzenie jej w kreatorze na portalu http://pl.mfirma.eu/ Stworzenie strony jest darmowe i jest okres do testowania kreatora i jego funkcji. Kreator jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: