widget do wordpressa

Jak dodać własny widget do WordPressa

Witam, dzisiaj ponownie zajmiemy się WordPressem. Każdy z użytkowników WordPressa napotkał na swojej drodze sytuacje, w której wasz ulubiony theme, z którego korzystacie od lat, nie posiada wystarczającej liczby widgetó’w lub widgety znajdują się, nie tam gdzie wy byście tego oczekiwali, np. brak widgetów w footerze. Co zrobić w takiej sytuacji? W takiej sytuacji trzeba stworzyć swój własny widget!

Na początek musicie odnaleźć plik functions.php i umieścić w nim tą o to funkcję:


Następnym krokiem jest umieszczenie poniższego kodu, w miejscu, w którym chcecie aby wasz widget się pojawił (pliki footer.php, header.php itp):

Teraz wystarczy udać się do panelu admina -> wygląd -> widgety -> i dodać zawartość w miejsce nowo dodanego pola o nazwie ‚Widget dla footera’.

3 myśli nt. „Jak dodać własny widget do WordPressa”

  1. Dzięki za instrukcję, niestety mam problem. Dla tak dodanych widgetów nie działają mi reguły „Widget rules”.
    Tj. chce aby pojawiały się na konkretnych stronach a niestety widoczne są na każdej.
    Widgetów dodałem wiele z różnymi nazwami ale do każdego użyłem „register_sidebar”

  2. Hej, mam problem z dodaniem opisu „o blogu/ o sobie”. Od razu przyznam, że dopiero raczkuję w temacie wordpressa i nie do końca jeszcze ogarniam jego tajniki 🙂 Założyłam bloga i mam stronę główną i po prawej stronie panel boczny, gdzie dodałam nowy widget/sidebar z własnego menu „o blogu” i chciałabym dodać tam wpis i zdjęcie o blogu i o sobie. Pytanie, jak to zrobić? Oprócz tego sidebaru mam również „kategorie”, archiwum” i tagi. I te sidebary udało mi się ogarnąć, natomiast nie mam pojęcia jak dodać cokolwiek do „o blogu”. Finalnie zalezy mi na tym, aby po wejściu na stronę była strona główna a po prawej w panelu bocznym było „o blogu”, pod napisem zdjęcie i żeby po kliknięciu na zdjęcie wyświetlał się opis o blogu i o mnie. Tylko jak to zrobić? Jest szansa na pomoc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: