dodawanie plikow audio html5

Dodawanie plików audio do strony internetowej – Html5

Dodawanie plików audio Html5 do strony internetowej, nie jest w cale takie proste. Tak samo jak w przypadku plików wideo, musicie wiedzieć jakie pliki obsługuje każda z przeglądarek. O dodawaniu plików wideo pisałem w zeszłym tygodniu. Obszerny artykuł na ten tema znajdziecie tu. Dzisiaj czas na audio.


Aby dodać plik audio do strony internetowej MUSICIE posiadać dwie wersje owego pliku. Mp3 dla Internet Explorer, Chrome, i Safari. Oraz plik ogg dla Firefox i Opery. A więc nie jest aż tak źle.

Dzięki nowemu tagowi „audio”, jaki oferuje nam Html5, nie musicie korzystać z technologi Flash ani żadnych wtyczek typu Silverlight (aby korzystać z Falsh, przeglądarka także musi mieć zainstalowaną wtyczkę). Obsługa audio jest wbudowana w język Html5 i jest obsługiwana przez każdą nowoczesną przeglądarkę internetową. Musicie jednak być świadomi tego, że osoby ze starszymi wersjami np. Internet Explorera, nie będą wstanie odtworzyć plików Html5.W tym momencie, jednak nie powinno być to przeszkodą.


Aby dodać plik audio, potrzebujecie plik mp3 i ogg. Jeżeli posiadacie już oba pliki, wystarczy, że skorzystacie z przykładu poniżej.

Więcej informacji na temat audio i Html5 znajdziecie tu.

Jedna myśl nt. „Dodawanie plików audio do strony internetowej – Html5”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: