jsfiddle

5 nie zbędnych narzędzi dla webmastera

5 nie zbędnych narzędzi dla webmastera

W dzisiejszym wpisie chciał bym się z wami podzielić listą moich 5 ulubiony i zarazem darmowych narzędzi, które bez wątpienia, ułatwiają mi codzienną prace. Będzie to dość szeroki wachlarz, od narzędzi stricte developerskich po przez narzędzia do SEO. Wielu z was, na pewno miało już okazję pracować, z co po nie którymi narzędziami z listy. Jednak jestem przekonany, że również znajdą się w śród was osoby, które odkryją narzędzia, które przyspieszą ich pracę. A więc do dzieła!


1. Firebug – totalny MUST HAVE! Firebug jest narzędziem w 100% darmowym i używanym przez setki tysięcy web developerów w codziennej pracy. Dzięki Firebugowi możecie podejrzeć kod Html lub Css z każdej strony internetowej. Wtyczka Firebug pozwala także na manipulację Html i Css w czasie rzeczywistym po stronie przeglądarki internetowej. Dzięki czemu możecie zmienić np. Css dowolnego elementu na stronie internetowej i po uzyskaniu zadawalających efektów, skopiować kod do swojego ulubionego edytora.

SCIAGNIJ FIREBUG2. Web Developer – kolejna wtyczka, dostępna (dość często wbudowana) jako dodatek do niemal każdej przeglądarki internetowej. Dzięki Web Developer możecie sprawdzic: style Css, wielkości mediów znajdujących się na stronie, rozmiar wybranych elementów Html/Css i wiele, wiele innych.

sciagnij web developer tools


3. Woorank – Woorank jest narzędziem do internetowego marketingu dla małych firm. Działanie aplikacji jest proste. Wystarczy wejść na Woorank.com i wpisać adres www strony, którą chcemy poddać analizie. Po krótkiej chwili, aplikacja Woorank wygeneruje nam „ocenę” naszej strony w skali od 0 do 100%. Narzędzie przydatne, jednak subskrypcja jest płatna. Bez wykupienia subskrypcji możemy sprawdzi tylko jedną stronę dziennie.

4. Google Analytics – kolejna darmowa aplikacja, tym razem od Google. Dzięki Google Analytics Tool możemy śledzić ruch na naszej stronie. Wystarczy założyć konto i wygenerowany kod wkleić do swojej strony. Dzięki Analytics będziecie mogli: zobaczyć pełną ścieżkę do konwersji dzięki ścieżkom wielokanałowym. Monitorować telefony z obsługą internetu oraz witryny i aplikacje komórkowe, a także zmierzyć wpływ mediów społecznościowych na Twoje cele biznesowe i konwersje. To tylko, nie które z możliwości jakie niesie ze sobą Google Analytics. Więcej informacji na temat narzędzia znajdziecie na stronie Google.

google analytics

5. JsFiddle – czyli tak zwany play ground. JsFiddle jest edytorem Html, Css i Js, który obsługujemy z poziomy przeglądarki. Narzędzie przydatne, w szczególności jeżeli znudził ci się Notepad++ lub nie masz dostępu do swojego systemu wypchanego ulubionymi narzędziami pracy. Dzięki JsFiddle możemy utworzy dowolny kod Html, Css lub Js i zapisac go na serwerach JsFiddle w celach późniejszej edycji.

js fidlle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anty-Spam Quiz: